Manisa İngiliz Kültür

İngilizce Konuşma Klüpleri

Manisa İngiliz Kültür Konuşma Klüpleri

İngilizce İngiliz Kültür' de Öğrenilir!

İngilizce Konuşma Grupları

İngilizce’nin tüm dil bilgisi yapılarıyla öğrenmek konuşma becerisinin gelişmesine tek başına yeterli olamayacaktır. Yabancı dil bilmek demek o dilin sadece gramer yapısını teorik olarak bilmek anlamına gelmez. Konuşulamayan bir dil eğitiminin fazla bir anlamı yoktur. Konuşma becerisini kazanmak ve günlük hayatınızda dili akıcı bir şekilde kullanabilmek için çok fazla pratik yapmak gerekir. Pratik yaparken cümle yapılarını, resmi ve günlük konuşma dilini, deyimsel kelimeleri ve kelimelerin doğru telaffuzunu çok iyi bilmek gerekir.

Avrupa Dil Portfolyosu
Ulusal ve uluslararası geçerli sertifika
Ücretsiz konuşma klüpleri
%100 öğrenme garantisi
Zengin online kaynaklar
Uzman kadro

A1 Düzeyi

Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2 Düzeyi

Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1 Düzeyi

Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2 Düzeyi

Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1 Düzeyi

Kullanacağınız ifadeler için fazla zaman harcamadan kendinizi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirsiniz. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirsiniz. Görüş ve fikirlerinizi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirsiniz.

C2 Düzeyi

Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirsiniz. Kendinizi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirsiniz.

Konuşma Gruplarına katılan kursiyerlerimize sağladığımız özellikler ve bizim onlara sunduğumuz tavsiyeler şunlardır.

Kursiyerlerimizin gerek normal eğitimlerinde gerekse Konuşma Grubuna korkusuzca, endişelenmeden ve çekinmeden konuşmalarını sağlamak.
  • Asla hata yapma korkusu olmamalı.
  • Dil öğrenmek tekrara ve pratiğe dayalı olduğu için sürekli pratik yapmalı.
  • Karamsarlığa kapılmadan yol almak.
Kursiyerlerin kendi kaynaklarından da yararlanmalarını sağlamak.
  • Eğitim sadece kurs içindeki sınıf ve binayla sınırlı kalmamalı, kurs dışındada devam etmeli.
  • Kendinizi kısıtlamayın ve birçok farklı metod kullanmalısınız.
  • Temel internet eğitimi de verdiğimiz için internet gibi engin bir kaynağı mutlaka kullanın.
Her türlü materyallerle donatılmış ortamlar sağlamaktayız.
  • İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından biri de çevrenizi İngilizceyle donatmaktır.
  • Notlar alın, kitaplar okuyun, televizyonda haberleri filmleri izleyin ve her yerde konuşmaya çalışın. Tüm bunlar sizin İngilizce düşünmeye başlamanıza yardımcı olacaktır.
Anadili İngilizce olan eğitmenler sunmaktayız.
  • İngilizce konuşan kişilerle her zaman her yerde diyalog kurmaya çalışın.

İngiliz Kültür Dil Kursunda  Neler Kazanacaksınız?

İyi konuşan bir birey kendini tam ve doğru olarak ifade edebilir. İngiliz Kültür Dil Kursunda konuşma derslerinin genel amacı, öğrencilere duygu, düşünce, gözlem, hayal ve isteklerini dil kurallarına uygun, doğru ve etkili biçimde anlatma becerisi kazandırmaktır. İletişimde bilgi alış verişi, açıklama, anlatma, değerlendirme vb. en çok konuşma aracılığıyla yapılan etkinliklerdir. Konuşma, yani sözlü anlatım kişiye mantıklı düşünme ve doğru anlatma yollarını kazandırır.

Konuşma becerisinin geliştirilmesi, birtakım kuralları ezberlemeye dayalı bir çalışma ile sağlanamaz. Bunun için bol bol uygulama yapmak, iyi konuşan konuşmacıları dinlemek, onları model almak için gayret sarf etmek gerekir. Konuşmada konu ve konunun nasıl anlatıldığı kadar konuşanın ses tonu, diksiyonu, vurgulama ve telâffuzu da çok önemli hususlardır.

Dil eğitimi, bilginin beyne yüklenmesinden öte kişinin öğrendiği her yeniliği hayatının bir parçasında uygulamasını amaçlamaktadır. Dil eğitiminin, dolayısıyla onun bir parçası olan konuşma eğitiminin toplumun hedef ihtiyaçlarına göre belirlenmesinde izlenecek yol, her bireyin belirli bir düzeye getirilmesinden geçer.

Bilgi İsteyin!

Eğitimlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi alın!

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet ve Şartları geçerlidir..

Etkinliklerimiz

Mart 1, 2024

Eerken kayıt avantajları devam ediyor! Bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen bizlere ulaşınız!

Mart 1, 2024

IELTS sınavına bizimle hazırlanın! Avantajlı fiyatlar, nitelikli yayınlar! Deneyimli kadro!

Şimdi Arayın!

Kayıtlarımız devam ediyor!
Detaylı bilgi alın!

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet ve Şartları geçerlidir..