Manisa İngiliz Kültür

IELTS

IELTS

Formu
doldurun,
sizi arayalım!

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet ve Şartları geçerlidir..

IELTS dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır. Yurt dışında çalışmak, öğrenim görmek veya yaşamak istiyorsanız IELTS sınavı bu hayalinizin gerçekleşmesine yardımcı olabilir.

IELTS yeni kapılar açar; Önemli olan nihai hedefiniz. IELTS, yükseköğrenim ve küresel göçmenlik için İngilizce dil yeterliliğini gösteren bir kanıt olarak kabul edilmektedir.

British Council ile IELTS sınavına girerek başka ülkelerde çalışın, öğrenim görün ve yaşayın. IELTS dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır. Sınavınız için hemen kayıt yaptırın.

Hangi IELTS sınavına girmeniz gerektiğinden emin değil misiniz? Yardımcı olabiliriz!

Girebileceğiniz farklı IELTS sınavı türleri bulunmaktadır. IELTS, dünyanın farklı yerlerine gitmenize, her zaman istediğiniz o işe sahip olmanıza veya İngilizce becerilerinizi geliştirdiğinizi kanıtlamanıza yardımcı olabilir. Seçmeniz gereken sınav ne yapmak istediğinize göre değişir. 

Sınavınız için kayıt yaptırmadan önce başvurduğunuz kurumlarda hangi sınavın gerektiğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Ielts Akademik Sınavı

Ielts Genel Eğitim Sınavı

Türkiye’de IELTS’e nerelerde girebilirsiniz?

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul (Asya ve Avrupa), İzmir’ de bulunan IELTS test merkezlerinde IELTS testleri düzenlemektedir. IELTS testini kağıt kalem ile ve ya bilgisayar ile alabilirsiniz.

IELTS testini kağıt kalem ile alabileceğiniz merkezler

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul (Asya ve Avrupa) İzmir…

IELTS testini bilgisayar ile alabileceğiniz merkezler

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul (Asya ve Avrupa) ve İzmir…

IELTS Test ücreti 5000 TRY olup doğrudan British Council’ a kredi kartı, havale / eft yoluyla ödenmektedir. Lütfen en güncel bilgiler için British Council IELTS web sitesini ziyaret ediniz!

IELTS (International English Language Testing System/Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Sistemi) dünyanın en popüler İngilizce dil testidir. Dil değerlendirmesi alanında dünyanın önde gelen bazı uzmanları tarafından geliştirilen bu sınavda okuma, yazma, dinleme ve konuşma dahil tüm İngilizce becerileriniz değerlendirilir.

Sınav, İngilizce konuşulan bir ortamda öğrenim görmek, çalışmak ve yaşamak için İngilizce dilini nasıl kullanacağınızı yansıtır.

Yurt dışında öğrenim görün, çalışın ve yaşayın 

IELTS 140’ı aşkın ülkede 10.000’den fazla kurum tarafından kabul edilmektedir. Bu kurumlar arasında devlet kurumları, akademik kurumlar ve yalnızca ABD’de 3.000 işveren kuruluş yer almaktadır. 

Gitmek istediğiniz yere ulaşın

Anadili İngilizce olan çoğu ülkede, iş ve üniversite giriş başvurusu yapmak için İngilizce dil becerinize ilişkin bir kanıt göstermeniz gerekir. 

Ülkenizde kendinizi kanıtlayın

IELTS sınavıyla İngilizce dil becerilerinizi kanıtlamanız, kendi ülkenizde daha iyi bir iş bulmanıza veya işinizde terfi etmenize yardımcı olabilir.

Başka bir ülkeye göçmen olarak gitmek mi istiyorsunuz?

IELTS sınav sonuçlarınız göçmenlik için gereken koşulları karşılamanıza yardımcı olur. İngilizce dil sınavına girmeyi zorunlu kılan tüm göçmenlik makamları IELTS sınavını kabul eder.

Sonuçlarımı ne zaman öğreneceğim?

IELTS sınav sonuçlarınızı öğrenmek için fazla beklemenize gerek yok.

Sonuçlarınıza bakmak için Test Taker Portal‘da oturum açabilirsiniz. IELTS Sonuçları 28 gün boyunca İnternet üzerinden yayınlanır ama resmi onay belgesi olarak kullanılmamalıdır. 

Kağıt ve kalem ile yapılan IELTS sınavına girdiyseniz sonuçlarınıza sınav tarihinden 13 gün sonra ulaşabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden yapılan sınava girdiyseniz sonuçlarınıza sınav tarihinden sonra 3-5 gün arasında ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar ile yapılan UKVI sınavının sonuçları ise 3-5 gün sonra açıklanmaktadır.

Test Sonuç Formunuzu kaybederseniz veya test sonuçlarınızı unutursanız, lütfen test merkezinize başvurun.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere, IELTS sınavınızla ilgili tüm bilgilere Test Taker Portal’dan erişebilirsiniz:

  • sınav tarihiniz 
  • Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümleri için sınav merkeziniz
  • ödeme bilgileriniz
  • iletişim bilgileriniz
  • sonuçlarınız
  • Ücretsiz erişim: Road to IELTS – Last Minute Kursu 
  • British Council iletişim bilgileri.

Sınav katılımcısı giriş sayfasında  IELTS Referans Numaranızı ve e-posta adresinizi girin. IELTS Referans Numaranızı sınav merkezinden gelen onay e-postasında bulabilirsiniz.

IELTS sınavınızı iptal etme

Başvurunuzu test tarihinden 5 hafta önce ertelerseniz veya iptal ederseniz, herhangi bir kesinti olmadan tam geri ödeme alırsınız.

Geri ödemelerin işleme koyulmasının dört ila altı hafta sürebileceğini lütfen unutmayın.

Test tarihinizi iptal etmek için lütfen Geri Ödeme Talebi veya Test Tarihi Transfer Formumuzu indirip doldurun ve e-posta ile gönderin. (Lütfen formu imzalayın.) Formları, belgeleri indirme bölümünde bulabilirsiniz.

Test tarihinde hastalığı onaylayan orijinal bir tıbbi sertifika, test tarihinden itibaren üç iş günü içinde Geri Ödeme Talebi veya Test Tarihi Transfer Formu ile birlikte teslim edeilirse, tam ücret, %25 hizmet ücreti kesilerek iade edilir.

Yalnızca ana dilde veya İngilizce orijinal tıbbi sertifikalar kabul edilir. Testten sonraki üçüncü iş gününe kadar her iki gerekli belgeyi [email protected] aracılığıyla almazsak, eksik olarak işaretlenir ve tüm haklarınızı kaybedersiniz.

Adayın hasta olduğuna dair aile üyeleri tarafından yazılmış yazı ve dilekçelerin kabul edilmediğini lütfen unutmayın.

Sınav tarihi değişikliği talebi

Sınav tarihinizi kayıt yaptırdığınızdan farklı bir tarihle değiştirmeniz gerekiyorsa sınav tarihinden önceki beş hafta içinde ücretsiz olarak sınav tarihi değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. 

Lütfen yeni sınav tarihinin ilk tarihten sonraki üç ay içinde olması gerektiğini unutmayın. Hastalık durumunda, sınav tarihinden önceki beş hafta içinde Para İadesi Talebi veya Sınav Tarihi Değişikliği Formu ile birlikte sağlık raporunun aslı beyan edilirse sınav tarihi değiştirilebilir.

Sınav tarihiniz değiştirildikten sonra (sınavdan önce veya hastalık nedeniyle) ikinci sınav tarihinde de hastalık nedeniyle sınava katılamazsanız sınav ücreti iade edilmez veya yeni bir sınav tarihi değişikliği yapılmaz.

IELTS Yeni Kapılar Açar

Bilgi İsteyin!

Eğitimlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi alın!

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet ve Şartları geçerlidir..

Etkinliklerimiz

Mart 1, 2024

Eerken kayıt avantajları devam ediyor! Bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen bizlere ulaşınız!

Mart 1, 2024

IELTS sınavına bizimle hazırlanın! Avantajlı fiyatlar, nitelikli yayınlar! Deneyimli kadro!

Şimdi Arayın!

Kayıtlarımız devam ediyor!
Detaylı bilgi alın!

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet ve Şartları geçerlidir..