Ocak 25, 2022 20:43

Manisa IELTS Test Merkezi

Kurumumuz Manisa’ da British Council IELTS kayıt ve test merkezi olarak hizmet vermektedir.

IELTS Nedir?

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

Sınav formatı nasıldır ve sınav ne kadar sürmektedir?

IELTS, dört aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek oturumda gerçekleşir. Konuşma sınavı ise, başvuru sırasında seçilen tarihte gerçekleştirilir.

Sınav ücreti ne kadar?

Sınav ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiye British Council  online kayıt sistemiinden ulaşabilirsiniz. Yalnızca Türk Lirası biriminde ödemeler kabul edilebilmektedir. Farklı para birimlerinde yapılan ödemeler kabul edilemeyecektir.

Türkiye’de kaç adet test merkezi mevcuttur?

British Council, Türkiye’de toplamda sekiz ilde sınav gerçekleştirmektedir. Manisa, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya’da ve talep doğrultusunda Erzurum ve Karabük’te  sınavlar düzenlemektedir.

IELTS test tarihleri için British Council  websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Teste ne zaman katılabilirim?

Kurumumuzda teste katılmak istiyorsanız tarafımıza katılmak istediğiniz tarihle ilgili bilgi vermenizi rica ederiz. Açılan ve açılacak olan test tarihleri sitemizde yayınlanacaktır. 05 Haziran 2021 tarihinde kurumumuzda test gerçekleştirilecektir.

IELTS testini ne sıklıkta alabilirim?

IELTS testine istediğiniz kadar başvurabilir ve teste girebilirsiniz. İstediğiniz testinize ait sonucu kullanmakta özgürsünüz.

IELTS merkezi olarak, teste tekrar girmeden önce ek hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. Kurumumuzun uzman eğitmenlerinden ders alabilirsiniz.

Akademik ve Genel Eğitim modülleri arasındaki fark nedir?

IELTS testi iki modülden bulunmaktadır: Akademik ve Genel Eğitim. Akademik testi İngilizce yeterliliği gerektiren programlarda almak isteyen kişiler için uygulanır. Genel Eğitim modülü ise İngilizce konuşulan bir ülkede iş deneyimi, eğitim programları veya göçmenlik amacıyla kullanmak isteyen adaylar içindir.

Her kurum kendi kabul kurallarını kendi belirlemektedir. Bazı durumlarda, IELTS’in iki türü de kabul edilebilir. Hangi sınavın istendiğini öğrenmek için başvuracağınız kurum ile bağlantı kurun. 

IELTS testini kimler kabul ediyor?

Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce de kabul edilen bir İngilizce dil sınavıdır.

Engelli adaylara nasıl bir IELTS testi düzenlenebilir?

Test merkezleri, engelli adayların özel ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü çabayı göstermektedir. Eğer özel bir ihtiyacınız varsa, kayıt sırasında size uygun özel düzenlemeleri seçebilirsiniz. Ardından sizinle iletişime geçip, başvurunuzu destekleyecek bir tıbbi rapor talep edeceğiz. Özel düzenlemelerle sınava katılmak için tüm gereksinimleri bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.