Haziran 15, 2024 01:04

İngilizce Nasıl Hızlı ve Kolay Öğrenilir

Anlıyorum ama konuşamıyorum diyenlerdenseniz bu yazı tam olarak size göre.

Eğer hiç İngilizce bilmiyorsanız tavsiyemiz öncelikle bir İngilizce kursuna kayıt olarak temel seviyede İngilizce bilgisini öğrenmelisiniz. İngilizce kursuna katılmak dilin kullanılışını öğrenmek açısından iyi bir yoldur. Kursta cümle yapısını öğrenmek, fiil çekimlerini öğrenmek dil öğreniminde size zemin oluşturacaktır.

İngilizceye her gün zaman ayırmalısınız. Yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolu o dili konuşmaktır. Az biliyor olsan dahi konuşmak, tekrar etmek önemlidir.  Konuşurken korkmadan konuşmak oldukça önemlidir. Hata yapmaktan asla korkmayın!

Bir diğer ipucu da İngilizce konuştuğunda asla söylemek istediklerini Türkçe’ den çevirmeye çalışma! Önce Türkçe’ den İngilizce’ ye çevirmeye çalışırsan muhtemelen hata yapacağın düşüncesiyle konuşmaktan çekineceksin! İngilizce düşün, İngilizce konuş! Ve hata yapmaktan korkma! Unutma ki karşındaki kişi İngilizce’ yi biliyorsa ne demek istediğini muhakkak anlayacaktır ve sana yardımcı olacaktır! Karşılaştığımız en önemli sorunlardan bir tanesi kişilerin söylemek istediklerini Türkçe’ den İngilizce’ ye çevirmeye çalışmaları ve bu nedenle de konuşamıyor olmaları!

Kelimelerin doğru telaffuzları üzerinde çalış! Bunun için en iyi yollardan biri İngilizce yayınlar izlemek, orada geçen kelimelerin telaffuzlarına dikkat etmek! Film, dizi, haber yada neyden hoşlanıyorsan İngilizce olarak onları izlemek, dinlemek ve takip etmek doğru telaffuzu öğrenmekte yardımcı olacaktır. Alt yazılı filmler, diziler, şarkılar size kulak aşinalığı sağlayacaktır ve kelimelerin telaffuzunda da yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda muhakkak bir sözlük kullan! İngilizce’ den İngilizce’ ye sözlükler yeni kelimeleri öğrenmende yardımcı olacaktır ve o kelimeleri İngilizce cümleler içerisinde sözlükten okumak öğrendiğin kelimelerin hafızanda kalmasına yardımcı olacaktır. Buda kelime hazneni artıracaktır. 

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet ve Şartları geçerlidir..